W dzisiejszych czasach niezwykle popularny stał się import towarów z Chin do Polski. Importują nie tylko osoby prywatne, ale także mniejsze i większe firmy. Ale czy ktoś zastanawiał się kiedyś czy to w ogóle proste zajęcie i jaki jest poziom ryzyka?

Produkty europejskie i ich kontrola

Przecież bardzo często zdarza się, że zamówiony przez nas towar jest niezgodny z opisem, dociera do nas uszkodzony, bądź nie dociera wcale. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak wygląda kontrola jakości w Chinach. U europejskich producentów każdy produkt, który trafia do sprzedaży musi spełniać określone normy i wymogi unijne. Dlatego jest on badany i testowany na różne sposoby. Chodzi tu nie tylko o sprawdzenie jego jakości, ale także stwierdzenie, czy nie jest on szkodliwy dla ludzi, dla otoczenia, czy nie zawiera zakazanych, szkodliwych substancji i tak dalej. W państwach Unii Europejskiej kładzie się na to ogromny nacisk i wszelkie normy są bezwzględnie egzekwowane.

Kontrola jakości w Chinach

Jak sytuacja ta przedstawia się na Dalekim Wschodzie, jak wygląda kontrola jakości w Chinach i czy w ogóle taki proces jest tam przeprowadzany? Teoretycznie rzecz ujmując jeśli dany towar trafia na europejskie rynki to musi spełniać wymogi prawa europejskiego. Dlatego też towary na opakowaniach mają zapis o spełnianiu wszystkich norm. Ale czy tak jest rzeczywiście, tego tak naprawdę nie jesteśmy w stanie ocenić bez wykonania badań i testów. Kto jednak będzie badał produkty które już zakupił i za które zapłacił. Jeśli jeszcze wyda pieniądze na ich testowanie to może okazać się, że ich sprzedaż będzie nieopłacalna.

Import towarów z Chin do Polski – o czy pamiętać?

Dlatego też przed zakupem partii jakiegoś towaru warto dokładnie sprawdzić, czy jego kontrola jakości w Chinach była rzeczywiście przeprowadzona. Na rynku działa gro firm, które się w tym temacie specjalizują. Dla takich podmiotów import towarów z Chin do Polski to chleb powszedni. Mają one duże doświadczenie w tej dziedzinie i z pewnością chętnie nam pomogą. Czasem nawet po wysłaniu kilku maili są w stanie potwierdzić bądź podważyć wiarygodność naszego chińskiego kontrahenta. Czasem warto wydać mniejsza kwotę przed zakupem, ale mieć pewność, że zakupiony potem towar będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Więcej informacji na: https://izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski/