Decydując się na zakup nowego czy też używanego samochodu będziemy będziemy mogli przeprowadzić negocjacje ceny. Nic nas nie kosztuje negocjowanie ceny zawsze możemy odstąpić od negocjacji jeśli nie uzyskamy zadowalającej ceny. Większość sprzedawców będzie wywierało presję na kupującym, że to dobra cena za samochód, że jeśli nie kupię dziś to przyjdzie następny zainteresowany samochodem i kupi bez negocjacji.

Zakup samochodu – podstawy

Podczas kupowania pojazdu nie okazuj żadnych emocji, nie stresuj się, nie spiesz się. Wywierana presja przez sprzedającego może wpłynąć na pominięcie wady pojazdu.

Jeśli po sprawdzeniu samochodu odbyciu jazdy próbnej nadal jesteś zainteresowany zakupem tego samochodu zaproponuj swoją kwotę za jaka jesteś wstanie kupić samochód tylko nie przesadzaj może to źle wpłynąć na dalsze negocjacje.

Zbicie ceny samochodu

Najlepszym argumentem na zbicie ceny są usterki w pojeździe. Dlatego tak istotne są oględziny przed zakupowe i wyłapanie usterek. Warto ustalić sobie maksymalną kwotę za którą chcemy kupić samochód i zaproponować niższą cenę od maksymalnej.

Jeśli po zaproponowaniu swojej kwoty handlarz nie będzie chciał się targować to powiedzmy mu o usterkach w samochodzie. Oczywiście nie o wszystkich od razu. Po pierwszej wymienionej usterce sprzedający zajdzie z ceny jeśli nam pasuje to przechodzimy do podpisania umowy albo wymieniamy dalsze usterki w celu dalszych negocjacji.

Negocjacja ostatecznej ceny auta

Dość często się zdarza że sprzedający w czasie negocjacji ceny dorzuci nam drugi komplet opon. Warto przed przyjazdem do handlarza czy osoby prywatnej, która ten samochód sprzedaje zaznajomić się z typowymi usterkami w danym modelu samochodu i poznać ich koszt naprawy.

Podczas oględzin i negocjacji ceny musimy być zdecydowani. Sprzedający po kilku pierwszych minutach oceni nas czy jesteśmy zainteresowani kupnem czy tylko tracimy jego czas. Osoby prywatne jak i handlarze w komisach mają też dobre auta, które są warte swojej ceny i nie będą chcieli wiele opuszczać z ceny. Negocjować zawsze warto nic nas to nie kosztuje a możemy wiele zyskać.

Opłaty i formalności za auto sprowadzone z Niemiec: https://autoagent.pl/sprowadzanie-auta-z-niemiec-koszty-i-formalnosci/