Planujesz zacząć grać na gitarze? Chcesz zaznajomić się z tym instrumentem? Jeśli tak to powinieneś poznać rodzaje gitar, które dostępne są na rynku. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych i najbardziej popularnych rodzajów gitar, które może zaoferować praktycznie każdy sklep z gitarami.

Gitara klasyczna

Ten rodzaj gitary charakteryzuje się mniejszym pudłem rezonansowym niż gitary akustyczne, które obecnie są dostępne na rynku. W tego rodzaju gitarze najczęściej używane są struny nylonowe, czasami producenci stosują inne rozwiązania, jednak nigdy nie są to struny metalowe. Najgrubsze struny zwykle owinięte są metalowym drutem, jednak same w sobie nie są metalowe.

Niektóre modele gitar klasycznych są wyposażone w przetworniki, które pozwalają na podłączenie wzmacniacza pod gitarę. To już nie do końca jest gitara klasyczna, ale raczej elektro-klasyczna czy też klasyczna z przetwornikiem. W muzyce klasycznej najczęściej wykorzystywana jest zwykła standardowa klasyczna gitara..

Gitara akustyczna

Gitara akustyczna charakteryzuje się metalowymi strunami, które pozwalają na głośniejsze granie. Oczywiście gitary akustyczne muszą posiadać pewne zmiany konstrukcyjne, które wzmacniają korpus i gryf. Gitary akustyczne posiadają większe pudła rezonansowe niż klasyczne gitary. Tak samo jak w przypadku gitar klasycznych gitary są modele, które można podłączyć do wzmacniacza. Niektóre modele tego rodzaju gitary mają dwanaście strun.

Gitara elektryczna

Gitary elektryczne charakteryzują się zmniejszonym pudłem w stosunku do gitary elektrycznej oraz bardziej zaawansowanymi przetwornikami. Podstawowymi rodzajami gitar elektrycznych są gitary hollow body czy też semihollow. Niektóre z gitar elektrycznych posiadają nie tylko układy elektroniczne, ale także niewielkie pudła rezonansowe. Przetworniki w takich gitarach są najbardziej zaawansowane.

Co oferuje sklep z gitarami

Wybór gitar jest całkiem spory i dlatego też każdy bez problemów znajdzie takie rozwiązania dla siebie. Osoby początkujące powinny wybierać gitary klasyczne, a te bardziej zaawansowane iść w kierunku akustycznych bądź taż takich jak elektryczne.

Zobacz gitary dostępne w internetowym sklepie muzycznym: https://music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Gitary-342.html