Posiadanie odpowiednich urządzeń w gabinecie to priorytet. Bez większości nie ma pracy w gabinecie. Dlatego warto zainwestować w kilka przydatnych urządzeń. Oto lista sprzętów, które pozwalają na wykonanie poszczególnych zabiegów. Sprawdź na jakie rozwiązania warto postawić.

Małe kombajny do peelingu w gabinecie

Są to urządzenia najczęściej 3w1 lub 4w1. Jeden sprzęt kosmetyczny pozwala na wykonanie aż 4 rodzajów zabiegów. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów spokojne może stanąć na stole gabinetowym. Jest ono niezwykle mobilne. Można go zabrać dosłownie wszędzie. Jeśli swoje zabiegi prowadzić w domu klientki. Ten sprzęt kosmetyczny możesz zabrać ze sobą.

Jakie zabiegi oferuje sprzęt kosmetyczny 4w1?

Mikodermabrazja diamentowa

To jeden z popularnych rodzajów peelingu mechanicznego. Do jego wykonania niezbędny jest sprzęt kosmetyczny i diamentowe głowice. W zależności od producenta mamy do dyspozycji klika głowic o konkretnych rozmiarach. Głowice są pokryte delikatnymi drobinkami diamentu o różnej gradacji. Zabieg przy użyciu sprzęt kosmetyczny można stosować na twarz i ciało.Efektem zabiegu może być: skóra bez zmian trądzikowych, wolna od przebarwień, zmniejszenie zmarszczek wokół oku czy nawilżona skóra.

Ultradźwięki (sonoforeza)

Wykorzystanie ultradźwięków w sprzęt kosmetyczny daje ciekawe rezultaty. Stosowanie sonoforezy polega na ogrzaniu głowic do temp. max 45 stopni. Działanie ciepłem przenika aż do skóry właściwej. Stosowanie sonoforezy jest wstanie zmienić nasze ciśnienie wewnątrzkomórkowe. Dzięki czemu możemy: przyśpieszyć procesy metaboliczne, dotlenić skórę, zwiększyć jej elastyczność oraz pobudzić krążenie krwi. Przed wykonaniem sonoforezy zalecany jest peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny

Jest wykorzystywany jako wstęp do wielu zabiegów. Peeling kawitacyjny polega na wytworzeniu drgań za pomocą fal ultradźwiękowych. Aby wytworzyć drgania przetworniki piezoceramiczne głowicy pracują na częstotliwości 1,5 MHz. Gdy sprzęt kosmetyczny zostaje przyłożony do skóra niezbędny jest udział wody. To ona wytwarza mikrobąbelki, które odpowiadają za usuwanie martwego naskórka.

Metoda ciepło/zimno

To rodzaj metody dodatkowej. Pozwala na rozgrzanie oraz ochłodzenie ciała. Jest stosowana przed oraz po zabiegu.

Czyste i sterylne miejsce pracy

Małe kombajny to sprzęt kosmetyczny, który zadba o Twoje sprzątanie. Niewielkie urządzenia są wyposażone w dusze ssące. Dzięki czemu sprzęt kosmetyczny podczas np. mikrodermabrazji diamentowej pozbywa się drobinek ściernych oraz naskórka. Twoje miejsce pracy będzie czyste i sterylne.

Znajdź sprzęt kosmetyczny Premium na: https://medikapoland.pl/pl/content/84-sprzet-kosmetyczny