Depilacja z laserem

W kosmetologii przeważnie już korzysta się z różnego rodzaju dodatkowych urządzeń oraz narzędzi, które mają za zadanie pomóc przeprowadzić dany zabieg albo są po prostu niezbędnym elementem, bez którego nie da się nic zdziałać w przypadku danego pacjenta.

Z tego powodu także został wprowadzony w salonach laser diodowy do depilacji. Jest pewnie bardzo prosty w obsłudze, a do tego sprawdza się przy niejednym zabiegu, na jaki może się tutaj zgłosić klient.

Jak działa laser diodowy?

Charakterystyczne jest dla niego to, że posiada trzy długości fal. Dzięki temu pewnie może działać jeszcze efektywniej i przynosić o wiele lepsze rezultaty w każdym przypadku. Jeśli chodzi o depilację włosów za pomocą lasera, to przyda się promieniowanie świetlne o określonej długości fali. Wiele zależy od tego, jakiego koloru skórę i włosów ma pacjent, który stawia się na taki zabieg. Ciemny pigment bowiem pochłania o wiele więcej światła niż jasny.

Podczas pracy światło lasera zostaje zamienione ciepło, które wpływa nie tylko na sam trzon włosa, ale dociera aż do jego korzenia i uszkadza je. To przyczynia się do tego, że włosy wpadają i przestają już rosnąć na danym fragmencie ciała.

Dlaczego warto postawić na laser diodowy?

Zdecydowanie laser diodowy do depilacji jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z tradycyjnej procedury laserowej. Tego typu procedura bowiem sprawia, że zmniejsza się możliwość poparzenia podczas zabiegu, a sam pacjent jest mniej narażony na ból z tym związany. A to dzięki temu, że mieszek włosowy nagrzewa się o wiele szybciej niż sama skóra.

Poza tym jego zaletą jest to, że dzięki dłuższej fali może wniknąć do głębszych warstw skóry i zniszczyć znajdujące sie tam mieszki włosowe. Dzięki temu sama procedura jest o wiele skuteczniejsza. Bez względu na to, jakiego koloru skórę i włosy posiada klient.

Jak wygląda zabieg?

Wykorzystuje się w nim specjalną dyszę, która ma za zadanie rozproszyć promieniowanie na jak największym obszarze. Światło jest wtedy pochłaniane głównie przez włosy, a nie skórę. To sprawia, że same komórki ciała nie zostają uszkodzone, co wiąże się z mniejszym bólem. Pacjenci przeważnie porównują to odczucie do lekkie mrowienia. Czasami jednak warto też skorzystać z dodatkowej maści znieczulającej, zwłaszcza gdy pacjent jest dosyć czuły na bolesne zabiegi.