Wózków transportowych w magazynach wykorzystuje się bardzo wiele różnych rodzajów. Są to między innymi transportowe wózki magazynowe. Tego rodzaju sprzęt wykorzystywany jest zarówno w przydomowych warsztatach, jak również w profesjonalnych magazynach. Zanim wybierze się konkretny rodzaj tego rodzaju sprzętu, warto poznać ich rodzaje i typy.

Typy wózków transportowych AGV.

Na rynku można znaleźć szeroki wybór wózków transportowych. Najciekawszymi rodzajami wózków są automatyczne wózki transportowe, jednak nie tylko one można spotkać na rynku. Rodzajów wózków jest bardzo wiele i z całą pewnością każdy znajdzie modele spełniające jego oczekiwania.

  • taczkowe – są to modele, których kształt przypomina taczkę. Wyposażone są one na dwóch kołach, co prowadzi do zwiększonej stabilności wózka. Dzięki zastosowaniu pompowanych opon można przy ich pomocy przejeżdżać nawet przez bardzo wysokie przeszkody.
  • platformowe – są to wózki, które posiadają nisko osadzony środek ciężkości i doskonale nadają się do przewożenia nawet bardzo ciężkich przedmiotów.
  • do butli – posiadają miękkie koła, które są stosunkowo duże. Najważniejszą cechą charakterystyczną tego rodzaju wózków jest fakt, że posiadają platformę przystosowaną do mocowania butli, bądź też beczek.
  • skrzyniowe – są to po prostu duże skrzynie na kołach, które umożliwiają transport różnego rodzaju produktów. Dzięki temu można przewozić wiele różnych produktów za jednym razem.

Profesjonalne roboty AGV.

Wcześniej wymienione wózki samojezdne AGV nadawały się doskonale do zastosowań amatorskich, jak i profesjonalnych. Te, które wymienione są poniżej, nadają się raczej do zastosowań profesjonalnych.

  • paletowe – tego rodzaju rozwiązania nadają się do transportu palet na ograniczoną wysokość. Należy pamiętać, że takich wózków nie należy przeciążać, ponieważ posiadają ograniczoną ładowność.
  • niskoprofilowe – pozwalają na transport większej ilości palet bez konieczności zmiany nachylenia wózka.