Niemal każdy z nas jest dziś ubezpieczony, co jest oczywiste, bo dzięki temu możemy między innymi korzystać z zupełnie darmowej służby medycznej, choć ta i tak nie jest w Polsce najlepsza, co też większości z nas dziwić nie może. Skoro jesteśmy już przy jakichś nieszczęściach, weźmy tutaj pod uwagę, że bardzo często należy się nam po nich odszkodowanie. Wydaje się, że po jego wypłacie powinniśmy być zadowoleni. Jak jest w rzeczywistości?

Adwokat, pomoc prawna w odszkodowaniach

Niestety ta jest zupełnie inna i najczęściej czujemy się mocno rozczarowani, a to dlatego, że odszkodowania, które zostały nam wypłacone, są bardzo niskie. Nie jest jednak powiedziane, że nie możemy walczyć o swoje. Obecnie prawo daje nam możliwość walki o dodatkowe środki, jeżeli uznamy, że odszkodowanie, które zostało nam przyznane, jest zbyt niskie. Jak to zrobić?

Na wstępie dodajmy od razu, że nie jest to wcale rzecz niemożliwa. Wiele osób, które decydują się na taki krok, może czuć się usatysfakcjonowana, ponieważ rzeczywiście otrzymują oni o wiele większe środki, aniżeli miało to miejsce wcześniej. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie muszą to być wypadki, które dotknęły nas w ciągu kilku ostatnich miesięcy czy nawet i roku.

Odszkodowania po wypadku

Jeżeli nawet doszło do niego dwa, trzy czy nawet cztery lata temu również jest na to szansa. Jak więc widzimy odszkodowania, które były zaniżone, nie muszą przepaść. Jeżeli nie chcecie odpuścić i zawalczyć o swoje pieniądze, warto to zrobić. Bardzo możliwe jest, że z tej potyczki wyjdziecie zwycięsko, co oznacza tylko tyle, że będziecie cieszyć się dodatkową gotówką.

Źródło: Kancelaria adwokacka APM