Projekt domu KA 16 ver.1 należy do projektów domów jednorodzinnych z poddaszem użytkowym i garażem jednostanowiskowym zawartym w bryle budynku. Jego największym atutem jest komfort w użytkowaniu, ponieważ został wyraźnie podzielony na strefę dzienną i nocną. Na parterze zlokalizowane są salon z otwartą kuchnią, co zwiększa poczucie przestrzeni w budynku oraz toaleta przeznaczona dla gości.

Na poddasze użytkowe składają się trzy ustawne sypialnie, garderoba zlokalizowana między dwiema z nich i sporych rozmiarów łazienka. Zapewnia to jasne wydzielenie prywatnej przestrzeni domowników od miejsca udostępnionego dla gości. Należy zwrócić uwagę, że nie zaprojektowano wejścia do garderoby z którejkolwiek sypialni – jest ona pomieszczeniem uniwersalnym i można się do niej dostać z korytarza.

Garaż i kotłownia

Z przestrzennego garażu jednostanowiskowego prowadzi dwoje drzwi. Jedne do zlokalizowanej za garażem kotłowni, której umiejscowienie nie jest wybrane przypadkowo, zaś drugie do wiatrołapu, co pozwala na przechodzenie z garażu do domu bez cofania się na dwór.

Oba rozwiązania doskonale sprawdzają się jesienią i zimą, zapobiegając przedostawaniu się śniegu, deszczu czy innych potencjalnych nieczystości do domu. Ponieważ kotłownia została odcięta od części domowej, do przechowywania wszelkich artykułów higienicznych czy sprzątających można wykorzystać schowek pod schodami.

Projekt KA16 to jasne wnętrze

Duże okna oraz połączenie salonu, jadalni, kuchni i przedpokoju w pomieszczenie bez wyraźnych granic skutkuje tym, że dom jest bardzo dobrze doświetlony naturalnym światłem słonecznym. Okna, zgodnie z projektem, znajdują się również w garażu oraz kotłowni.

Na poddaszu użytkowym znajdują się okna dachowe, skośne oraz duże okna szczytowe, które również pozwalają na naturalne doświetlenie sypialni i łazienki. Z zewnątrz dom również sprawia wrażenie jasnego. Jest to rezultat zastosowania w projekcie kamienia naturalnego, który został umieszczony na elewacji.

Zobacz szczegóły na: Wybieramprojekt.pl/projekt-domu-ka-16-ver-1-it47