Decyzja o budowie domu

Wielu z nas decydując się dzisiaj na budowanie domów, musi rozebrać stare chaty, które stoją na naszych działkach. To samo tyczy się zresztą także i wszelkich szop, chlewów czy stodół, a nawet i młynów. Nie da się ukryć, że dla wielu osób, które muszą zdecydować się na takie prace, spory problem stanowią stare deski, które pozostają po takich budynkach. Co z nimi zrobić?

Jak się okazuje, nie musi to być szczególnie wielki problem. Możemy powiedzieć nawet i więcej i stwierdzić, że na takiej rozbiórce można jeszcze zarobić. Wystarczy znaleźć firmę, która skupuje stare drewno. Obecnie w Polsce takich firm jest naprawdę sporo i z ich znalezieniem wielkiego problemu być dziś nie powinno. Niemniej jednak problemem może być już wyselekcjonowanie podmiotu, który zaoferuje nam za nie zdecydowanie najwięcej.

Jakość drewna do budowy domu

Nie zapominajmy jednak, że najwięcej zależy tutaj od samego drewna i jego jakości, jak i stanu. Poza tym cena uzależniona może być też od tego, czy jest to drewno pomalowane. Za takie na ogół firmy są w stanie zapłacić nieco mniej. Mimo wszystko, jeśli i tak nie mamy, co z takim starym drewnem zrobić i będzie ono na naszej działce tylko zalegało, to warto się na taki krok zdecydować i stare drewno sprzedać.

Wyjątkiem jest tutaj sytuacja, kiedy to mamy zamiar wznieść budynek z drewna czy też jakąś inną konstrukcję, czego doskonałym przykładem może być altanka. Wówczas takim deskom i belkom przyjrzeć się trzeba nieco bliżej. Nie jest wykluczone, że będziemy mogli jeszcze z nich skorzystać, choć nie jest to żadna reguła.