Wszyscy zapewne kojarzymy je z amerykańskich filmów. W polskich szkołach niestety nie są jeszcze standardem. Mowa oczywiście o szafkach szkolnych. Meble te są niezwykle funkcjonalne i mają wiele zalet.

Dlaczego warto kupić szafki szkolne?

Przede wszystkim szafki szkolne to znacząca ulga dla pleców uczniów, którzy nie muszą dźwigać szeregu zbędnych rzeczy. Doskonale nadają się do przechowywania butów na zmianę, co zwłaszcza zimą znacząco wpływa na komfort uczniów.

Mogą stanowić alternatywę dla szatni. Zwiększa to bezpieczeństwo przechowywanych w nich przedmiotów i zmniejsza ryzyko kradzieży. Mniejsze jest także ryzyko zgubienia czegoś. Szafki uczniowskie to również wybawienie dla osób ze słabą pamięcią. Koniec z zapomnianymi buta i na przebranie czy podręcznikiem.

Jak wybrać szafki uczniowskie?

Szkolne szafki muszą być wykonane z trwałych materiałów. Są one intensywnie eksploatowane przez 5 dni w tygodniu, praktycznie przez cały rok. Dlatego muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia czy zarysowania. Jest to inwestycja na wiele lat, muszą służyć kilku pokoleniom uczniów, nie mogą więc zniszczyć się po roku.

Najlepiej aby były wykonane z ocynkowanej stali i pomalowane lakierem. Taka kombinacja materiałów zapewnia im dużą wytrzymałość. Szafki szkolne powinny być wyposażone w półkę, haczyki, drążek i wieszaki oraz przegrodę pionową. Pozwoli to uczniom swobodnie przechowywać wszystkie niezbędne przedmioty.

Co jeszcze poza aspektem praktycznym?

Uczniowskie szafy muszą być nie tylko praktyczne. Powinny być również ładne. Wygląd i aranżacja miejsca nauki ma duże znaczenie dla dzieci. Wpływa na ich samopoczucie oraz atmosferę jaka panuje w szkole.

Szafki uczniowskie mogą mieć rozmaite kolory. Szeroka paleta dostępnych barw sprawia, że łatwo dobrać kolor, który będzie pasował do reszty wyposażenia szkoły. Minęły już czasy kiedy szkolne korytarze są szare, bure i nijakie. Teraz jest tam zdecydowanie bardziej kolorowo również dzięki ładnym szafkom. Zobacz przykładowe produkty na: https://szafymetalowe.pl/97-szafki-szkolne-metalowe-i-do-obiektow-sportowych