Ciekawym i lubianym materiałem wykorzystywanym do tworzenia wielu aranżacji wykończenia wnętrz jest trawertyn. Kamień ten jest już ludziom bardzo dobrze znany, ponieważ jak pokazuje historia, nawet w starożytnym Egipcie był powszechnie wykorzystywany.

Wygląd tego kamienia naturalnego przypomina nieco marmur, jednak jego powierzchnia jest bardziej porowata. Trawertyn cechuje się bardzo dużą trwałością, jednak jego wydobywanie jest dość skomplikowane. Nie zmienia to jednak faktu, że można z niego wykonywać płytki, które wyglądają niesamowicie, a do tego są odporne na uszkodzenia.

Nie powinno się jednak płytek z tego materiału umieszczać na zewnątrz, ponieważ tak mogłyby zostać zniszczone przez warunki atmosferyczne. Idealnie natomiast nadają się do łazienek oraz kuchni.

Gdzie sprawcą się płytki z trawertynu?

Tak jak już wspomnieliśmy, płytki wykonane z tego materiału bardzo dobrze nadają się do stosowania w kuchniach, łazienkach, ale również i w salonach. Można za ich pomocą tworzyć przepiękne kompozycje, które przez długi czas będą wyglądać dobrze.

Trawertyn https://salonmarbella.pl/trawertyn-romano-clasico-pasy-szczotkowane/ wyróżnia się pięknymi i unikalnymi wzorami, które wyglądają znacznie lepiej niż te, które znajdują się najczęściej na płytkach ceramicznych. Warto jednak pamiętać, żeby nie układać takich płytek na zewnątrz, ponieważ mogą one się szybko zniszczyć w takich warunkach.

Do jakich wnętrz pasuje trawertyn?

Jako iż płytki z trawertynu nie nadają się do stosowania na zewnątrz, to bardzo dobrze wpisują się one w wiele wnętrz. Najlepiej sprawdzają się we wnętrzach o ciepłym i rodzinnym klimacie. Większość osób stara się je wkomponować we wnętrza, które są urządzone w stylu rustykalnym, vintage lub kolonialnym.

Prawda jest taka, że ten kamień naturalny jest dość uniwersalnym materiałem, dlatego może być stosowany w naprawdę wielu miejscach i może pełnić różną funkcję. Bardzo dobrze płytki z trawertynu sprawdzają się jako posadzka lub element ozdobny umieszczony na ścianach. Utrzymanie takich płytek w czystości również jest dość łatwe.