Niechlubna historia

Odwiedzenie miejsca pamięci, jakim jest Auschwitz Birkenau Kraków na pewno będzie ważnym i trudnym wydarzeniem dla każdego. Przede wszystkim jest to miejsce, w którym jeszcze nie tak dawno, bo do 1945 roku mordowano ludzi i skazywano ich na katorżniczą pracę. Jest to niechlubna historia, której twórcami była III Rzesza.

Odpowiedzialni za tragedie

To oni byli odpowiedzialni za tragedię, która spotkała wiele milionów ludzi różnych nacji, przede wszystkim Żydów i Polaków. To oni byli głównymi mieszkańcami obozu Auschwitz-Birkenau i ich uważano za podludzi.

Niemieckie, nazistowskie obozy koncentracyjne są znane na całym świecie i warto, aby każdy choć raz to miejsce odwiedził i zobaczył co może stać się, jeżeli do władzy dojdzie jeden, chory człowiek, jak to było podczas II wojny światowej. Hitler zgotował piekło na ziemi dla wielu milionów ludzi. Doprowadził do masowych rzezi, które odbijają piętno na ludziach aż do dziś.

Przewodnicy po obozie

Lokalni przewodnicy oraz biura podróży oferują lekcje historii także, a może przede wszystkim, obcokrajowcom. Dlatego pojawiają się coraz częściej hasła typu: Auschwitz-Birkenau Tour, czy Auschwitz Krakow.  Warunki, w których przyszło egzystować ludziom były po prostu tragiczne. Miejsce zagłady znajdujące się w Oświęcimiu zostało zbudowane z baraków, bez dostępu do podstawowych kwestii sanitarnych.

Druty kolczaste w obozie

Raz na jakich czas pozwalano ludziom myć się. Porcje jedzenia były tak małe, że niektórzy umierali tutaj po prostu z głodu i wycieńczenia. Obóz został otoczony drutami kolczastymi, aby ktoś kto raz tutaj wszedł, nie mógł już z tego miejsca wyjść. Znajdują się tu także miejsca, w których gazowano ludzi.

Podczas zwiedzania tego miejsca będziemy mogli je zobaczyć. Zresztą będziemy mogli zobaczyć większość miejsc, w których ludzie musieli walczyć o przetrwanie. Można będzie zobaczyć gdzie mieszkali, gdzie jedli, gdzie spali i gdzie pracowali.

Więcej dowiesz się na stronie: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html