Wygoda i bezpieczeństwo maluszka to priorytet wszystkich rodziców. Nic więc dziwnego, że opiekunowie, kompletując wyprawkę dla dziecka, starają się zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Wysokiej jakości produkty żywnościowe, ubranka i zabawki to tylko niektóre z niezbędnych artykułów. Trzeba również pamiętać o akcesoriach potrzebnych w czasie przemieszczania się z miejsca na miejsce. W przypadku podróży autem warto postawić na komfortowy i zapewniający bezpieczną drogę fotelik samochodowy do jazdy przodem.

Maksymalna ochrona w czasie jazdy

Foteliki stanowią obowiązkowy element wyposażenia samochodu należącego do rodziny z małymi dziećmi. Należy jednak pamiętać, że w przypadku niemowląt ważących mniej niż 13 kilogramów wymagane są fotele instalowane tyłem do kierunku jazdy. Jest to wymóg prawny, którego bezwzględnie trzeba przestrzegać. Dzieci starsze, a co za tym idzie, nieco cięższe, spokojnie mogą przesiąść się w fotelik samochodowy do jazdy przodem (przykładowe modele).

Gwarantuje on maksymalne bezpieczeństwo przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności, co w czasie jazdy stanowić będzie doskonałą rozrywkę dla ciekawskich podróżników. Dzięki mocowaniu przodem do kierunku jazdy maluch będą też w stanie nawiązać kontakt wzrokowy z opiekunem, co może korzystnie wpływać na jego samopoczucie. Foteliki samochodowe projektowane są w taki sposób, by chroniły najważniejsze punkty ciała, czyli kręgosłup i główkę dziecka. Warto również zwrócić uwagę na foteliki wyposażone w zintegrowaną nogę podpierającą, która stanowi dodatkowy czynnik gwarantujący bezpieczeństwo. W razie wypadku pomaga rozłożyć siły uderzenia na podłogę samochodu, a przez to chroni zapięte w foteliku dziecko.

Fotelik do jazdy przodem – Bezpieczna i wygodna podróż

Wybierając fotelik samochodowy przodem do kierunku jazdy, poleca się szukać modeli bezpiecznych, a zarazem łatwych w obsłudze. Do najpopularniejszych należą fotele z rozszerzonym systemem regulacji siedziska, umożliwiający zmianę pozycji z siedzącej na tę do spania. Umożliwia to maluchowi komfortową jazdę w każdych warunkach.

Nie bez znaczenia jest również system pasów służących do zapinania dziecka. Szelki muszą być wytrzymałe, a przy tym nie powinny uciskać czy przeszkadzać dziecku. Poszukując fotelika samochodowego do jazdy przodem, wybierać można spośród szerokiej gamy kolorów tapicerki. By utrzymać fotelik w czystości, materiał powinien być przystosowany do prania w temperaturze co najmniej 40 stopni.