Podnieś poziom relaksu i odpoczynku w swoim ogrodzie, wybierając wyjątkowe meble do siedzenia, które stworzą przyciągający wzrok punkt centralny, a jednocześnie będą praktyczne. Huśtawki ogrodowe i hamaki to charakterystyczne meble ogrodowe, które zapewniają wyjątkowy poziom komfortu podczas wylegiwania się na słońcu. Przygotowaliśmy ten przydatny przewodnik zakupu, zawierający wszystko, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu mebli ogrodowych, aby upewnić się, że spełniają one wszystkie wymagania.

Huśtawki ogrodowe – jakie siedzisko?

Huśtawki ogrodowe to meble do siedzenia, które zostały zaprojektowane na wiszącej konstrukcji, którą można się cieszyć w pozycji stacjonarnej lub huśtawce. Wiele z nich posiada zadaszenie, które pozwala zachować chłód i chroni przed promieniami słonecznymi.

Dostępne w różnych wzorach, materiałach i kształtach, zazwyczaj są one dostępne jako 2 lub 3-miejscowe. Jeśli wolisz jeden tylko dla siebie,  huśtawki do ogrodu są świetną opcją, ten 1-miejscowy pozwala stworzyć swoją własną strefę chill-out – co jest pewne, aby przygotować cię do słodkiej drzemki w gorący letni dzień!

Hamaki do ogrodu – czy warto?

Kluczowy symbol lata i synonim tropikalnych wakacji – hamak jest łóżkową chustą wykonaną zazwyczaj z tkaniny, liny lub siatki, podtrzymywaną na dwóch końcach przez sznurki przymocowane do drzewa lub drewnianych czy metalowych słupków. Jego konstrukcja pozwala na huśtanie się, co jest idealne do odpoczynku, snu i relaksu w piękny, ciepły dzień.

Niektóre projektują dla więcej niż 1 osoby, ale inwestować w 1 osoba hamak robi mię bardzo atrakcyjnym kawałkiem posiadać gdy ty możesz wycofywać się w czystym niebie. Hamaki do ogrodu to świetna alternatywa dla tradycyjnego leżaka.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie huśtawek ogrodowych lub hamaków?

Jaką ma spełniać rolę?

Tak ważne pytanie, które należy zadać przed rozpoczęciem zakupów najlepszego siedziska huśtawki lub hamaka. Szukasz dodatkowego miejsca do siedzenia, aby zabawiać gości lub chcesz je wykorzystać do relaksu dla siebie i rodziny? Może nawet masz ochotę na jeden, który będzie pełnił funkcję punktu centralnego w Twoim ogrodzie, a może wypełni pusty kąt lub przestrzeń, która Twoim zdaniem potrzebuje czegoś ciekawego, aby urozmaicić ten obszar.

Rozmiar

Nie tylko musisz wziąć pod uwagę rozmiar siedziska huśtawki lub hamaka, ale pamiętaj, aby pozwolić na dodatkową przestrzeń, abyś mógł cieszyć się jego funkcją huśtania. Czy będzie on umieszczony przy ścianie na patio, gdzie przestrzeń może być nieco ograniczona, zwłaszcza jeśli masz inne meble ogrodowe w tym obszarze, czy może będzie on umieszczony na trawniku ogrodowym z dużą ilością miejsca wokół niego?

Huśtawki i hamaki do ogrodu kupisz w sklepie: https://de-mario.com/sklep/dom-i-ogrod/dodatki-do-ogrodu/hamaki-i-hustawki/